Soutěž o židli Vitra! Od 3. do 30.6. 2024 máte jedinečnou šanci vyhrát designovou klasiku od Charlese a Ray Eamesových.
Více info:

Rekonstrukce a přestavby

 Rekonstrukce  a přestavby

Nestavíme celé domy, ale opravdu umíme dobře nadstandardní rekonstrukce a interiérové stavební úpravy (tzv. fit-out). Pracujeme s nejlepšími v oboru - zděné, kovové a prosklené konstrukce, SDK, VZT, obklady, podlahy, sanita, elektro, osvětlení, inteligentní řízení, výmalby, tapety i stínící technika. Klíčem úspěchu je vždy prověřený odborný subdodavatel, kvalitní materiál, věrohodný rozpočet, precizní koordinace a důsledná kontrola. Nikdy neodejdeme od rozdělané práce, otevřeně a pružně řešíme vzniklé problémy, komunikujeme s klientem a respektujeme jeho očekávání, dojmy a názory.

proč konsepti pro rekonstrukce a přestavby?

Předpoklad úspěchu

Přestavba či rekonstrukce domu nebo bytu může být v mnoha ohledech stejně náročná jako novostavba. Velkým rizikem je podcenění rozsahu a náročnosti prací s ohledem na časový plán, financování i vlastní průběh. Čím je objekt starší, čím více výkresových a technických podkladů ke stávajícímu stavu chybí, tím se zvyšuje potenciální riziko nežádoucích komplikací. Základním předpokladem je volba zkušených dodavatelů, důkladná příprava, maximální otevřenost a odborné řízení celého projektu.

Odborný tým

Každý projekt tvoří trojúhelník KLIENT – ARCHITEKT – DODAVATEL. Obchodní vztahy bez důvěry, respektu a otevřené komunikace nepřinesou očekávaný výsledek. V reálné akci je subjektů více. Zástupce klienta, autorský/stavební dozor, projektový manažer dodavatele. Klíčovým rozhodnutím je, zda klient preferuje generálního dodavatele nebo hledá výhody či úspory v rámci komunikace s více dodavateli. Efektivní koordinace je předpokladem spolupráce více subjektů. Kromě architektů nabízí Konsepti i zkušené projektové manažery, rozpočtáře podle jednotlivých profesí, prověřené dodavatele i vlastní montážní a servisní techniky.

\"Více než 25 let vytváříme s našimi klienty 
a architekty interiéry, ve kterých se tají dech.\"

"Více než 25 let vytváříme s našimi klienty
a architekty interiéry, ve kterých se tají dech."

David Řezníček, founder
Více o Konsepti

Prověření dodavatelé

Rozsah dodávek naší společnosti zahrnuje širokou paletu odborností a jednotlivých profesí. Bourání, svislé a vertikální konstrukce (zdění, omítání, stěrky), kovové, dřevěné, skleněné konstrukce a příčky, podlahy, stropy, silno a slaboproud, topení, vzduchotechnika, sanita, obklady a dlažby. Následují dodávky světel, inteligentního řízení, stínící techniky, malování, tapetování, pokládka podlahových krytin, interiérový textil, akustika. Končit lze vestavěným nábytkem, kuchyní, saunou nebo celým wellness i zahradními úpravami či vybavením terasy. Všechny zmiňované dodávky zajišťují prověření a zkušení partneři, za které přebíráme veškerou odpovědnost.

Tvorba ceny

Rozpočet se skládá z cen jednotlivých dodávek. Každá profesní dodávka obsahuje cenu za materiál, práci (zpracování, instalaci), přesun materiálu, ochranu stávajícího vybavení (zabalení) apod. K ceně dodávky jsou připočítány položky, které pokrývají náklady spojené s běžným provozem (zařízení staveniště, zábory, jeřáb pro stěhování materiálu, ostraha, pojištění, povolení k vjezdu apod). Výsledná cena za realizaci obsahuje komplexní řízení projektu po celou dobu realizace, zajištění zákonem stanovených garancí, záručního a pozáručního servisu. Koordinační přirážka Konsepti představuje dle objemu a náročnosti projektu 8 - 15% z ceny zakázky.

Průběh projektu

Realizace projektu může trvat měsíc, ale třeba i rok. Úvodní konzultace mají poskytnout maximum podkladů pro detailní zadání. To je základem zpracování kvalitní projektové dokumentace. Konsepti předkládá detailní cenovou nabídku a harmonogram projektu. Nástrojem komunikace a řízení jsou kontrolní dny za účasti všech stran a kontrolní zápis, který slouží pružnému operativnímu řízení na stavbě. Projekt končí převzetím faktické stavby a předáním odborných návodů, instrukcí pro údržbu či zaučením obsluhy. Ve stanovené lhůtě jsou odstraněny případné vady a nedostatky.

Základní povinnosti v oblasti zajištění záruk za jakost určuje občanský zákoník. S výjimkou záruky za světelné zdroje, některé potahové materiály apod. Minimální záruční doba je 24 měsíců, u některých prvků a materiálů jsme schopni garantovat záruku po dobu 60 měsíců, ojediněle i 10 let. Práva, povinnosti a způsob uplatňování záruk a zajištění servisu jsou vždy obsaženy ve Smlouvě o dílo, případně ve Všeobecných podmínkách dodávek naší společnosti. Záruka je bezpodmínečná a týká se všech dodaných prvků včetně dodávek ze zahraničí. V praxi často poskytujeme plnění a úkony, které přesahují rámec našich smluvních povinností, protože realizovaný projekt pro nás není ukončená záležitost, ale cesta k další spolupráci a dobrému doporučení.

Záruky a garance

Přejete si také krásný
interiér?

Zavolejte nám

+420 266 199 452

Nechte nám kontakt, ozveme se

Nahoru