konsepti mise

“Krása a účelnost patří mezi podstatné hodnoty v životě. Odvaha vede k autentickému zážitku. Příběhy lidí a věcí přitahují. Plnit sny a překonávat  očekávání klienta je náš základní úkol. Ctíme odvahu, otevřenost, empatii, odbornost a zodpovědnost. Naše práce ovlivňuje kvalitu života našich klientů. 
David Řezníček, founder
konsepti mise

příběh konsepti


Od roku 1995 pomáháme našim zákazníkům i architektům vytvářet jedinečné interiéry. Pokud je pro Vás zařizování Vašeho domova, kanceláře či kavárny něco víc než jen nákup nábytku, je tu několik důvodů, proč se obrátit na nás. Rozumíme tomu, co děláme - umíme vyslechnout zákazníka a nalézt optimální řešení pro jeho potřeby..

Zastupujeme významné výrobce nábytku, kuchyní, osvětlení, koberců i doplňků.
Nesnažíme se prodat za každou cenu - jde nám o kvalitu a dlouhodobou hodnotu.
Žádné  neautorizované repliky a kopie - prodáváme jen originální design od výrobců s legálními licencemi a autorskými právy.
 

 •  
 • 1995

  Banky, kanceláře a Techo

  Po 4 letech práce v oboru založil David Řezníček s manželkou Lucií vlastní firmu. V první fázi se výhradními dodavateli staly firmy Vitra, Moroso a Amat. Konsepti úzce spolupracuje s firmou Techo a úspěšně rozvíjí zvolenou strategii - v tvůrčí spolupráci s nejlepšímí architekty dodávat nábytek a řešení pro realizace interiérů vyššího standardu - především pro banky a kanceláře zahraničních firem.

  Banky, kanceláře <strong>a Techo</strong>
 • 1997

  Klíčové setkání s Borisem

  Setkání s Borisem Hrbáněm vyústilo v založení Konsepti v Bratislavě. Vitra je v té době klíčovým partnerem a představuje 60% obratu firmy. V Čechách prodává Vitra dvakrát více nábytku než v celé střední a východní Evropě dohromady. Portfolio dodavatelů se rozšiřuje o Driade, Alias a Kartell. Konsepti realizuje zakázky pro ČNB, Komerční banku, ale i PPF. Rozšiřuje se showroom v centru Prahy (ADR, arch. Petr Kolář).

  Klíčové <strong>setkání s Borisem</strong>
 • 2000

  Šéfování Vitra ČR

  Vitra zakládá vlastní pobočku v Praze a David Řezníček se stává na 3 roky jejím šéfem. Konsepti dodává do hotelů, restaurací, kaváren, ale postupně narůstá podíl rezidenčních zakázek. Začíná spolupráce s firmami B&B Italia, Cassina a MDF Italia. Konsepti se začíná dynamicky rozvíjet i na Slovensku - kromě jiného realizuje prestižní zakázky jako novostavbu NBS nebo centrálu Tatrabanky. Na pozvání Konsepti přijíždí Konstantin Grcic.

  Šefování <strong>Vitra ČR</strong>
 • 2002

  Povodeň a malý byt

  Ničivá povodeň v Praze vyplavila pražský showroom firmy a část nábytku i dokumentace byla zničena. Tým přechodně přežíval v malém bytě, ale už 2 měsíce po zkáze připravil poutavý stánek pro Designblok. Začíná spolupráce s výjimečnou italskou značkou Unifor.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2004

  Stěhování a obrat

  Konsepti se stěhuje do továrny Holport v pražských Holešovicích kde vzniká centrum špičkového designu. Po složitém období přichází skvělý rok a první prolomení hranice obratu 100 mil. Kč. Konsepti začíná prodávat Cappellini. V Bratislavě se firma stěhuje do industriálního objektu v Továrenské ulici, kde na ploše 450m2 vystavuje kompletní sortiment.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2006

  Design Race

  V centru Prahy byl s velkým úspěchem otevřen Kartell Flagship Store coby první pobočka Konsepti v Čechách. Projekt přinesl cenné zkušenosti s provozem "monobrand" obchodu a především s retailem. Konsepti nadále rozšiřuje portfolio služeb a seznam spokojených zákazníků. V následujícím roce instaluje Maxim Velčovský pro Konsepti nezapomenutelný Design Race. Za tuto instalaci získává Konsepti 1. místo v kategorii „obchod roku“ na Czech Grand Design.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2008

  Párty před krizí

  Poslední předkrizový rok přináší výjimečné zakázky (PPF Gate). Novými dodavateli se stávají Howe, Established&Sons i DeLa Espada. Konsepti úspěšně prodává kuchyně a koupelny Boffi. Hostem firmy na Designbloku je Alfredo Häberli. Konsepti druhým rokem vydává vlastní magazín Komposti. Koná se první Holport outdoor party.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2010

  Nové značky, nový šéf

  Je dokončena poslední fáze rekonstrukce a dostavby Holportu a Konsepti se v Praze rozrůstá (cca 1.100 m2). V Bratislavě se stěhuje Konsepti do nového showroomu v historické budově bývalé Klingerky v Továrenské 10. Přidávají se značky Paola Lenti a Gervasoni, Walter Knoll a Magis. V Holportu se otevírá showroom Unifor a vedoucím prodejny v Praze se stává Robert Franěk.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2013

  Komplot

  Několik měsíců po návštěvě Patricie Urquioly se Kartell Flagship Store v Praze stěhuje do prestižní lokality v Revoluční ulici. Navzdory krizi Konsepti pomalu a úspěšně roste v Praze i v Bratislavě. Vzniká Komplot - spolek pro interiérové tvary a zážitky.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2015

  20 let

  Konsepti slaví 20 let! Každé výročí vybízí ke krátkému zastavení, ale je především důvodem k oslavě a setkání s přáteli a partnery. Bylo to 20 úžasných let plných spolupráce se skvělými lidmi, nabitých nádhernými projekty a s tím vším spojenými zážitky. Čas se bavit a vzpomínat, ale také hledět dopředu. Otevřeli jsme nový obchod D1ONE by Konsepti. D1ONE je obchod, který nabízí výběr značkového interiérového designu za přitažlivé ceny s rychlým dodáním; zároveň je to tradiční e-shop i outlet a v neposlední řadě i logistické centrum Konsepti.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2017

  Rekonstrukce a Philippe Starck

  V rámci oslav prvního výročí otevření showroomu Flos nás navštívil legendární designér Philippe Starck. Holešovický showroom Konsepti také prošel rekonstrukcí, během níž byla spojena obě patra novým schodištěm.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2018

  Strategický partner

  V červnu instalujeme v továrně neskutečnou HOT ISLAND PARTY. Hned nato získává 50% Konsepti strategický investor - skupina Premium Design Group (P. Němec, J. Fidler a J. Havel).  Kromě tradiční Designblok party v Holportu jsme pozvali na přednášku o A. Castiglionim osobnost světa deisgnu - P. Ganidiniho z Flosu.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2021

  Nový web

  Modernizaci našeho vizuálního stylu si vzali na starost Matěj Činčera a Jan Kloss, studio OKOLO. Celý koncept je postavený na hře s různými řezy písma a promítá se v novém logu Konsepti i propagačních textech.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2022

  KONSEPTI V POHYBU

  Ve struktuře majitelů společnosti Konsepti došlo ke změně. 100% podíl opět vlastní původní akcionář, společnost Reforma a.s., jejímiž akcionáři jsou David a Lucie Řezníčkovi. 50% podíl odkoupili od společnosti Premium Design Group a.s.

  Povodeň <strong>a malý byt</strong>
 • 2023

  NOVÝ KREATIVNÍ PROSTOR PRO ARCHITEKTONICKÉ VIZE A REALIZACE

  Pod vedením architektonického studia Perspektiv vznikl unikátní prostor pro obchodní partnery, architekty a odbornou veřejnost v prvním patře holešovického showroomu. Nově zde najdete velkorysou expozici designového nábytku a vybavení pro B2B projekty a speciální projekční prostor.

  Nový kreativní prostor
NYNÍ

tým konsepti

Nejsme architektonická firma. S mimořádným respektem spolupracujeme s nejlepšímí architektonickými studii. Ale jsou situace, kdy přebíráme i roli architekta. A naší silnou zbraní je perfektní znalost problematiky interiérového designu a stovky úspěšných realizací během 25 let. Máme intenzivní kontakt s nejvyspělejšími interiérovými společnostmi na světovém trhu, sledujeme nejlepší architekty, designery a realizace. Kreativní návrh podložíme i perfektní znalostí produktu z pohledu komfortu, kvality a dalších užitných vlastností. Víme co navrhujeme!

duše a srdce konsepti

David Řezníček Founder / CEO | Konsepti Praha +420 266 199 452 david.reznicek@konsepti.com
Lucie Řezníčková Key Account Manager | Konsepti Praha +420 602 336 963 lucie.reznickova@konsepti.com

bez koho by to nešlo

Lukáš Veverka Chief Finance & Operating Officer | Konsepti Praha +420 266 199 452 lukas.veverka@konsepti.com
Šimon Opekar Head of Sales | Konsepti Praha +420 734 358 134 simon.opekar@konsepti.com
Karel Svítil Sales Consultant | Konsepti Praha +420 724 101 362 +420 266 199 460 karel.svitil@konsepti.com
Veronika Zuzová Sales Consultant | Konsepti Praha +420 724 281 773 +420 266 199 452 veronika.zuzova@konsepti.com
Ondřej Rusňák Sales Consultant | Konsepti Praha +420 602 452 676 +420 266 199 456 ondrej.rusnak@konsepti.com
Markéta Brna Marketing / PR manager | Konsepti Praha +420 739 592 518 marketa.brna@konsepti.com
Eva Kačeňáková Showroom Manager | Konsepti Praha +420 266 199 452 eva.kacenakova@konsepti.com

spolek komplot pro interiérové tvary a zážitky

Spolek vznikl nejen pro naše klienty, ale především pro přátele a fanoušky originálního interiérového designu.

Společně s Vámi chceme sdílet informace, trendy, zajímavé tipy z Čech, Slovenska, ale i ze světa, být zprostředkovaně i osobně v kontaktu s klíčovými architekty a designery, potkávat se na zajímavých akcích v oboru a sdílet nejrůznější výhody a benefity, které potěší. Zajímají nás Vaše názory, osobní zkušenosti a podněty.

spolek komplot pro interiérové tvary a zážitky

benefity členství ve spolku


Přejete si také krásný
interiér?

Zavolejte nám

+420 266 199 452

Nechte nám kontakt, ozveme se

Nahoru