Soutěž o židli Vitra! Od 3. do 30.6. 2024 máte jedinečnou šanci vyhrát designovou klasiku od Charlese a Ray Eamesových.
Více info:

Nejčastější otázky

 

Kdy nás nejlépe kontaktovat? Není příliš brzo nebo naopak pozdě?
Nejčastěji je to moment, kdy má architekt hotovou studii a je zřejmý rozsah i podoba dodávek a plnění. Tehdy Vás bytostně zajímá i pravděpodobná cena projektu. V diskuzi Vám můžeme nabídnout alternativní řešení, postupy a vlastní zkušenosti, které ještě mohou studii usměrnit. V reálném životě se s námi klienti často setkávají i dříve a my jsme aktivně nápomocni praktickými radami, řešeními už ve fázi vzniku studie.


Proč právě my? Konsepti je přeci dodavatel nábytku.

Ano. Konsepti je již 25 let především známo coby dodavatel nábytku vyššího standardu. Ale již před téměř 10 lety vzniklo oddělení Konsepti Architects Vision, které se zabývá komplexními dodávkami interiéru a posléze i stavebními dodávkami. Logicky to vyplynulo ze situace, klienti to po nás žádají více a více. Naše odbornost se rozšířila a prohloubila, zkušenosti a kvalitní portfolio partnerů-dodavatelů nám to umožnily.


Nebude Konsepti příliš drahé?
Neexistuje samozřejmě odpověď ANO či NE. Neplatíte za nic, co byste nedostali. Naše cena odpovídá obsahu a kvalitě dodávky a práce. Spolupracujeme s dobrými českými řemeslníky. Pro každý projekt vybíráme ty vhodné podle charakteru dodávky. Vyhýbáme se najímání levné pracovní síly ze 3. zemí, naši lidé se musí umět chovat a pohybovat se v občas intimním prostředí. Materiál zajišťujeme přímo od výrobců, resp. ze zahraničí, abychom se vyhnuli zbytečným maržím. Naše cenové kalkulace jsou transparentní a ověřitelné.


Jak dlouho takový projekt může trvat?

Určitě záleží na objemu resp. rozsahu. Pokud hovoříme pouze o vlastní realizaci - menší dílčí úprava může trvat fakticky týdny, pokud se jedná o komplexní rekonstrukci vily, bude to práce třeba na 4-6 měsíců. K tomu je ale třeba přidat čas nutný pro studii, projektovou dokumentaci a přípravu - což jsou další měsíce. Zásadní je pro harmonogram projednávání s úřady (stavební povolení, ohlášení atp.) kde jsou zákonné lhůty, které lze v praxi těžko urychlit.


Mohu se na Vás obrátit i když už mám architekta?

Samozřejmě ano. Jsme připraveni a zvyklí plnit čistě roli dodavatele. V historii to byl dokonce ten častější případ. Každý architekt má svůj rukopis, každý dodavatel určitý rozsah a sám klient svoji přestavu a styl. Pokud se tyto aspekty potkají, bude spolupráce a zejména konečný výsledek vynikající.


Máte dostatek zkušeností?

Ano máme. Realizujeme různé interiérové projekty pro náročnou klientelu již více než 20 let. Realizovali jsme projekt, který se blížil objemem 100mil. Víme, co jsou to vysoké nároky, co je dobrá koordinace a projektový management. Rozšíření portfolia o stavební dodávky je jen logickým rozšířením a také naši subdodavatelé mají mnohaleté zkušenosti.


Proč bych si raději neměl/a jednotlivé profesní dodávky sjednat sám/sama a napřímo? Vyjde to přeci levněji.

Pokud je projekt menší, znáte dobře uvažované dodavatele, nevadí Vám trávit čas jejich proveřováním a vyhodnocováním, pokud máte čas na smluvní zajištění, pokud rádi koordinujete stavební dodávky, řešíte jednotlivé problémy, následné nedodělky, reklamace....proč ne. V rámci cenové nabídky to nejspíš vyjde i levněji. Praxe je ale mnohy spíše jiná - pokud jsou v projektu více než 2-3 dodavatelé, pokud máte svoji práci, pokud má váš čas hodnotu, pokud potřebujete čas na sebe a svou rodinu - volte generálního dodavatele - Konsepti. Zřejmě Vás to nakonec vyjde i levněji a budete mít hotovo včas.


Lze provést rekonstrukci bytu nebo domu aniž bychom ho museli opustit?
Samozřejmě je to možné, ale má to svá velká úskalí. Záleží na každém konkrétním projektu. Nejen že Vás čeká relativně dlouhé období soužití s prachem, hlukem, Vaše soukromí bude potlačeno a prostor budete sdílet s cizími lidmi - pracovníky. Dalším problémem může být nutnost realizace rekonstrukce po etapách, což přináší prodloužení projektu a velmi pravděpodobně i jeho zdražení. Je ideální, pokud lze projekt dobře připravit a naplánovat v rámci nějakého delšího plánovaného pobytu mimo objekt (dovolená, dlouhodobé školení, prázdniny na chalupě apod.). 

Nahoru