Zařizování dětského pokoje

To, co nás v útlém věku obklopuje, formuje naši osobnost a učí nás tomu, co je důležité, správné, krásné. To bychom měli mít na paměti i během zařizování dětského pokoje. Naše ratolesti by se v takovém prostředí měly cítit příjemně, bezpečně, ale také by zde měly mít možnost zapojit svou fantazii a rozvíjet kreativitu.

Jak k zařizování dětského pokoje přistupovat?


Zejména úložné prostory můžete pořídit v univerzálním provedení, které bude kombinovatelné s měnícím se vybavením – ať už jde o vestavěné skříně, komody nebo otevřené regály a police. Od určitého věku lze také stůl, pracovní židli a postel vybrat tak, aby s dítětem došly doslova až k maturitě.

Koberce, barvy na stěnách nebo vybavení určené pro relax, jako například houpačky nebo taburety, mužete obměňovat podle vyvíjejících se preferencí.  

Důležitým aspektem, který má zásadní vliv na celkové vyznění interiéru, jsou samozřejmě doplňky.
U dětí jsou to zejména hračky a herní prvky, které utvářejí výslednou identitu pokoje.
 

Dodo Magis

Dodo od Magis je veselá houpací stolička, kterou pořídíte v několika barvených provedeních.

Židle Panton Junior

Miniverze klasické „pantonky“ Panton Junior má příjemně oblé tvary a snadno se udržuje. Vhodná je pro děti už od 4 let.

Jednou z židlí, která se školákem vydrží minimálně do maturity, je například Vitra Tip Ton.

Méně je více


Naši nejmenší jsou často zavaleni desítkami hraček a dalších předmětů, mnohdy však nevalné kvality. Děti totiž rády a rychle mění preference, takže rodičům se nechce investovat do drahých produktů.

Kousky od světoznámých léty prověřených značek, jako je například Vitra, Magis či Kartell, jsou však tak nadčasové a univerzální, že přecházejí z generace na generaci. Přesto jim nechybí hravost! Nemusíte se tedy bát, že by zažily jen svých 15 minut slávy a upadly v zapomnění. 

Pokud má potomek méně kousků, za to kvalitních, naučí se vážit si věcí a uvědomí si, že hodnota nespočívá v množství. V budoucnu si díky tomu bude umět vybírat a nespokojí se jen tak s něčím.

Vitra Eames Elephant

Eames Elephant od značky Vitra je ikonický interiérový doplněk, který zároveň funguje i jako originální hračka pro děti.

Fatboy Junior

Fatboy Junior je oblíbený sedací vak ve velikosti akorát pro děti.

Lou Lou Ghost

Kartell Lou Lou Ghost není ničím jiným než dětským ztvárněním Starckovy židle Louis Ghost.
 

Produkty z článku

Nahoru