NOVÝ KREATIVNÍ PROSTOR PRO ARCHITEKTONICKÉ VIZE A REALIZACE

Kanceláře Události a akce

Architekt: Studio Perspektiv

Vytvořit unikátní prostor pro obchodní partnery, architekty a odbornou veřejnost - takový byl cíl při proměně prvního patra našeho holešovického showroomu. Nově zde najdete velkorysou expozici designového nábytku a vybavení pro B2B projekty a speciální projekční prostor, který plánujeme využívat pro prezentaci nejvýznamnějších realizací. Rekonstrukce probíhala pod vedením architektonického studia Perspektiv.

Námětem svět divadla a filmu

Cílem architektů bylo zbourat stereotyp pasivního prodeje nábytku a proměnit ho v multimediální zážitek, který si hraje s představivostí a emocemi. „Prostor se volně inspiruje rozdělením divadla, je zde vstupní galerie, foyer i sál s jevištěm a hledištěm,“ popisuje Martin Stára z architektonického studia Perspektiv. První část je přehlídkou nábytku z mléčného plexiskla se zadním podsvícením, srdce interiéru pak představuje prostor s digitálním pozadím, na kterém je možné promítnout nekonečné variace kulis k prezentaci kancelářského nábytku. V zadní části prostoru se nachází foyer a lounge, kde se mohou návštěvníci setkávat v neformálním prostředí.

Vystavený nábytek v kombinaci s projekcí

Expozice designového nábytku je zde propojena s projekcí, která ho zasadí do reálného prostředí. Nabízí tak rozšířenou realitu a iluzi dalšího prostoru. „Jedná se opravdu o jedinečný počin a my jsme moc rádi, že jsme mohli v našich prostorách něco takového vytvořit,” doplňuje David Řezníček. „Konsepti vždy posouvalo běžný zážitek z nákupu na novou úroveň, a i to bylo naším cílem v návrhu showroomu. Již dávno neplatí, že kanceláře jsou místem šedého lamina a funkčního nábytku. Chtěli jsme proto přinést nový pohled na prezentaci nábytku. Jedinečnost se také propisuje do použitých materiálů, které ale člověk nejlépe zažije při návštěvě na vlastní kůži,” uzavírá Martin Stára.

Místo zasvěcené odborné veřejnosti

Nový prostor není určen pouze pro business partnery společnosti Konsepti, ale má se stát také místem pro setkávání odborníků a kreativců. „Jednotlivé části prostor jsou flexibilní a plánujeme je obměňovat, představovat různé produktové novinky a realizace. Každý, kdo k nám přijde, se tak může těšit na jedinečný zážitek,” uzavírá David Řezníček, zakladatel Konsepti.

Podobné články

Elle Beauty Lounge Red na KVIFF 2024

1 minuta čtení
Elle Beauty Lounge doplnil během KVIFF 2024 nábytek našich značek Vitra a Kartell.
  • Události a akce

Designové kousky za zlomek ceny

2 minuty čtení
Otevíráme náš skladový archiv.
  • Události a akce
Nahoru