Leonardo Rossano * 1963

Leonardo Rossano je italský architekt a designér. Žije ve Florencii. V devadesátých letech spolupracoval Leonardo Rossano s architektonickým studiem Claudio Nardi - navrhoval nábytek pro soukromé rezidence, veřejné prostory a butiky slavných...
Leonardo Rossano

Designér
Leonardo Rossano

Leonardo Rossano je italský architekt a designér. Žije ve Florencii. V devadesátých letech spolupracoval Leonardo Rossano s architektonickým studiem Claudio Nardi - navrhoval nábytek pro soukromé rezidence, veřejné prostory a butiky slavných italských návrhářů - např. Dolce & Gabbana, G. Ferré a Valentino. Od roku 1998 pracuje Leonardo Rossano samostatně jako designér nábytku, doplňků, výstavních ploch apod. Jeho seznam klientů zahrnuje firmy Lapalma, RF- Yamakawa a True design.

Leonardo Rossano pracoval též jako umělecký ředitel pro firmu Clerprem - dohlížel na konstrukce sedadel a komponentů pro vlaky. Byl asistentem profesora Roberta Segoniho při kurzech “Industrial Design”, než se stal sám učitelem a přednášel pro bakaláře oděvního návrhářství ve Florencii až do roku 2009. V současné době vyučuje Leonardo Rossano historii designu na IED a designu na univerzitě umění ve Florencii. Je členem ADI a vyhrál "Good Design Award" v Chicago Athenaeum pro odvětví nábytku 2013.

Designér Leonardo Rossano
Nahoru